Mark Zuckerberg osobiście wypróbuje Facebook Live. Połączy się z orbitą

Technologie
Mark Zuckerberg osobiście wypróbuje Facebook Live. Połączy się z orbitą
NASA
Mark Zuckerberg sprawdzi Facebook Live. Połączy się z orbitą.

Mark Zuckerberg, założyciel portalu społecznościowego Facebook, zamierza sprawdzić swoją nową usługę Live łącząc się z międzynarodową stacją orbitalną. Łączenie potrwa 20 minut, a astronauci odpowiedzą na żywo na pytania zadane przez internautów. Rozmowa już 1 czerwca o 12:55 czasu wschodnioamerykańskiego. A swoje pytanie może wysłać każdy na profilu NASA.

Połączenie realizowane za pośrednictwem usługi Facebook Live ma potrwać dwadzieścia minut. W tym czasie Mark Zuckerberg będzie rozmawiał z astronautami, którzy w tej chwili okrążają Ziemię w stacji orbitalnej.

 

Są to dwaj wysłannicy NASA - Amerykanie Tim Kopra i Jeff Williams oraz kosmonauta Europejskiej Aghencji Kosmicznej Brytyjczyk Tim Peake.

 

Zuckerberg zada im pytania, które internauci zadadzą za pośrednictwem profilu NASA na Facebooku. Może je zadać każdy, w tym Polacy. Pytania można zadawać załodze stacji kosmicznej tutaj.

 

Internauci wykorzystują możliwość, jaką oferuje najnowsza technologia informatyczna i już wysyłają swoje pytania. Interesuje ich m.in. jak wygląda wschód słońca na orbicie, co się dzieje, gdy astronauta zaśnie w hełmie oraz czy badania naukowe prowadzone na orbicie pomogą w kolonizacji Marsa.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie