Komisja Wenecka powróci do sprawy TK w Polsce

Świat
Komisja Wenecka powróci do sprawy TK w Polsce
Council of Europe

Podczas czerwcowej sesji plenarnej Komisja Wenecka powróci do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce - wynika z ogłoszonego wstępnego planu obrad. Pierwszego dnia, 10 czerwca, Komisja zostanie poinformowana o dalszym rozwoju wydarzeń wokół Trybunału.

Ten punkt znajduje się w programie dwudniowych obrad, ogłoszonym na stronie internetowej Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy.

 

Podano w nim, że podczas porannej sesji pierwszego dnia Komisja zostanie poinformowana o dalszych kwestiach dotyczących opinii wydanej przez KW w marcu na temat poprawek do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, uchwalonej 25 czerwca 2015 roku.

 

Mowa będzie też o ustawie o policji

 

Opinia ta była krytyczna. Komisja zaapelowała o publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego z początku marca.

 

Również podczas tej porannej sesji Komisja Wenecka, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zajmie się polską ustawą o policji, która weszła w życie na początku lutego. 10 czerwca wyda opinię na temat tych przepisów.

 

Nowy wiceprzewodniczący

 

W programie obrad Komisji jest też wybór jej nowego wiceprzewodniczącego, czyli następcy Hanny Suchockiej, której mandat w tym organie wygasł z końcem kwietnia. Była premier nie została ponownie zgłoszona do tego gremium przez stronę polską.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie