KE: dialog z Polską trwa; w środę decyzja o ewentualnych dalszych krokach

Świat
KE: dialog z Polską trwa; w środę decyzja o ewentualnych dalszych krokach
Twitter.com/KancelariaPremiera

- Komisja Europejska kontynuuje dialog z Polską na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego i w środę zdecyduje, czy podejmie ewentualne dalsze kroki - poinformowała we wtorek rzeczniczka KE Mina Andreewa.

- Dialog (między KE a Polską - red.) trwa, rozmowy prowadzone są codziennie, w tym na najwyższym szczeblu politycznym - powiedziała Andreewa na konferencji prasowej w Brukseli.

 

Jak dodała, w środę na cotygodniowym posiedzeniu komisarzy, wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans poinformuje o rezultatach tych rozmów.

 

Na tej podstawie Komisja zdecyduje o "potencjalnych dalszych krokach". - Decyzja będzie zależeć od wyników rozmów z Polską - podkreśliła rzeczniczka.

 

Rozmowa Szydło-Timmermans we wtorek wieczorem?

 

Według informacji PAP ze źródła zbliżonego do rządu, premier Beata Szydło ma we wtorek wieczorem telefonicznie rozmawiać z wiceszefem KE, by podsumować stan rozmów.

 

Od stycznia Komisja prowadzi wobec Polski procedurę ochrony praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ewentualnym następnym krokiem w tej procedurze może być przyjęcie opinii o zagrożeniu dla rządów prawa.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie