Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia

Polska
Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia
Polsat News

Stołeczny Instytut Matki i Dziecka wystąpi o 80 mln zł wsparcia z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. -Wniosek jest gotowy, zostanie złożony w tym tygodniu - poinformowała we wtorek rzeczniczka placówki Dorota Kleszczewska. Zapewniła, że sytuacja Instytutu jest stabilna.

Instytut Matki i Dziecka (IMiD) jest jednym z trzech instytutów borykających się z problemami finansowymi, dla których przewidziano pomoc z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Pożyczki w wysokości 100 mln zł trafiły już do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", gdzie od tygodnia trwa strajk pielęgniarek. Było to możliwe dzięki zmianie rozporządzenia w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną. Warunkiem było wdrożenie działań naprawczych.


Kleszczewska powiedziała że sytuacja IMiD jest stabilna, bilans finansowy od kilku lat oscyluje wokół zera. Instytut ma zadłużenie, ale ostatni rok zakończył się na "lekkim plusie".


Nie ma problemów z zatrudnieniem


Instytut złoży wniosek w tym tygodniu, będzie ubiegał się o 80 mln zł. - Około połowy jest na zobowiązania, to jest nie tylko zadłużenie, które narosło w ciągu lat, ale też na zobowiązania inwestycyjne - remonty i dostosowanie pomieszczeń - powiedziała Kleszczewska.


Zapewniła, że placówka nie ma problemów z kwestiami zatrudnienia i nie pozostaje w żadnym sporze zbiorowym, ze związkami zawodowymi jest zawarte porozumienie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze