Delegacja z Watykanu po raz trzeci w Krakowie

Polska
Delegacja z Watykanu po raz trzeci w Krakowie
Polsat News

Czteroosobowa delegacja z Watykanu we wtorek przed południem wylądowała na krakowskim lotnisku. Cel jej wizyty to sprawdzenie miejsc, gdzie odbędą się główne uroczystości zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Komisja będzie w Krakowie do piątku.

W skład delegacji weszły osoby odpowiedzialne za przygotowanie papieskich pielgrzymek, szef tego zespołu oraz szef protokołu dyplomatycznego. Delegacja odwiedziła we wtorek krakowskie Błonia, a także dwa krakowskie hotele, w których w czasie Światowych Dni Młodzieży będą przebywały osoby z otoczenia papieża.

 

- Chcą się skoncentrować tylko na tych głównych punktach związanych z papieską pielgrzymką. To już będzie nie tyle rekonesans, co debata i dyskusja nad uszczegółowieniem niektórych punktów programu - powiedział biskup Damian Muskus, sekretarz generalny komitetu organizacyjnego ŚDM.

 

W środę delegacja odwiedzi Brzegi, gdzie odbędą się główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, a także dwa krakowskie sanktuaria - św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia.

 

Watykańczycy już po raz trzeci przed Światowymi Dniami Młodzieży przybywają do Polski. Wszystko po to, aby doprecyzować program wizyty papieża Franciszka. Na razie znana jest tylko jego wersja robocza. Wersja oficjalna zostanie przedstawiona przez Stolicę Apostolską do połowy czerwca.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie