W Kijowie sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Ukrainy, Polski i Litwy

Świat
W Kijowie sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Ukrainy, Polski i Litwy
Delegacja parlamentu na grobach Polaków pochowanych w Bykowni, Twitter.com/StanislawKarczewski

Na Ukrainie rozpoczęła się w poniedziałek siódma sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Najwyższej Ukrainy, Sejmu Litwy oraz Sejmu i Senatu RP, który reprezentuje marszałek Stanisław Karczewski.

Gospodarzem dwudniowego spotkania jest przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij. Z Wilna przybyła przewodnicząca litewskiego Sejmu Loreta Graużiniene.

 

Parlamentarzyści z trzech krajów dyskutują o współpracy międzyparlamentarnej dotyczącej polityki regionalnej oraz bezpieczeństwa w kontekście sytuacji na Ukrainie, gdzie trwa konflikt zbrojny z prorosyjskimi separatystami.

 

M.in. o rozwoju współpracy Ukraina-UE

 

Drugiego dnia sesji, we wtorek, obrady będą poświęcone rozwojowi współpracy między Ukrainą i Unią Europejską. Oprócz tego odbędą się posiedzenia komisji ds. współpracy kulturalno-humanitarnej i komisji ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy.

 

Posłowie z Polski, Ukrainy i Litwy omówią ponadto kwestie współpracy euroatlantyckiej przed szczytem NATO w Warszawie, a także przeprowadzą posiedzenie komisji ds. rozwoju współpracy gospodarczej, regionalnej i transgranicznej.

 

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie