Sprawca fałszywego alarmu bombowego w rękach policji. Spektakularne zatrzymanie

Polska
Sprawca fałszywego alarmu bombowego w rękach policji. Spektakularne zatrzymanie
Policja dolnośląska

36-letni mężczyzna, który poinformował o bombie w sądzie w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) i doprowadził do ewakuacji całego budynku, został zatrzymany przez policję. Sprawcę namierzyli funkcjonariusze pionu kryminalnego. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy, który ma zaraz eksplodować. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren. Policyjni pirotechnicy sprawdzili budynek. Jak się okazało, alarm był fałszywy.


Po kilku dniach policjanci ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który natychmiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.


Do samego zatrzymania doszło na terenie innego powiatu, gdzie podejrzewany pracował.

 

Policjanci przestrzegają przed "żartami"


Mężczyzna usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu. Podczas przesłuchania przyznał się do winy.

 

Policjanci przestrzegają przed tego typu "żartami". Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

 

polsatnews.pl

kan/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie