Kempa: ryzyka związane z ŚDM - wyeliminowane

Polska
Kempa: ryzyka związane z ŚDM - wyeliminowane
PAP/Jacek Bednarczyk

- Zdiagnozowane ryzyka związane z przygotowaniem wizyty papieża Franciszka oraz organizacji Światowych Dni Młodzieży zostały w mojej ocenie wyeliminowane - zadeklarowała w poniedziałek przewodnicząca rządowo-kościelnego zespołu ds. przygotowania tych wydarzeń Beata Kempa.

- Uroczystości mamy coraz bliżej, zostały dwa miesiące, (…) abyśmy się w sposób bardzo precyzyjny wszyscy przygotowali - oceniła Kempa podczas wyjazdowego posiedzenia zespołu ds. przygotowania wizyty papieża Franciszka i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

- Nasza rola (...), jako rządowego zespołu i wszystkich osób z tym związanych, a więc wszystkich służb, jest rolą absolutnie służebną (...), która w sposób bardzo spokojny, bardzo profesjonalny, będzie te wydarzenia zabezpieczać - podkreśliła. - W tym zakresie wspieramy organizatora - dodała.

 

Próba uspokojenia "szumu medialnego"

 

Kempa zaakcentowała bardzo dobrą dotychczasową współpracę z organizatorem ŚDM. Przypomniała, że zgodnie ze specustawą do 15 maja zostały przedstawione przez wojewodów małopolskiego i śląskiego plany zabezpieczenia wizyty Ojca Świętego i ŚDM - i zostały one już zweryfikowane.

 

Przewodnicząca zespołu wskazała, że poniedziałkowe spotkanie ma też służyć rozwianiu wszystkich ewentualnych wątpliwości - także wobec "medialnego szumu" z tym związanego. - My już jesteśmy na tym etapie, że tych wątpliwości nie mamy; skupiamy się wyłącznie na działaniu logistycznym i formalnym - co już poza nami - i teraz wkraczamy w fazę realizacji - mówiła.

 

Specjalna grupa robocza

 

Kempa podała, że odrębnym zarządzeniem powołała specjalny zespół - grupę roboczą koordynowaną przez RCB składającą się z ekspertów służb i organów administracji rządowej, która ma za zadanie wsparcie organizatora ŚDM w fazie przygotowań i realizacji.

 

- Celem przede wszystkim jest to, aby minimalizować ewentualne czy potencjalne ryzyka, bo takie wystąpić mogą zawsze. Te ryzyka, które zostały zidentyfikowane na podstawie raportu (RCB - red.), który został w sposób nieformalny podany do publicznej wiadomości - mówiąc oględnie i bardzo delikatnie. (...) I one absolutnie wręcz w mojej ocenie zostały wyeliminowane - podkreśliła Kempa.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie