Kontuzja Rybusa. "Niemal na pewno zostanie wykluczony z kadry"

Sport
Kontuzja Rybusa. "Niemal na pewno zostanie wykluczony z kadry"
PAP/Darek Delmanowicz

Piłkarz Tereka Grozny Maciej Rybus z powodu kontuzji barku prawdopodobnie nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji - poinformował na niedzielnej konferencji prasowej lekarz biało-czerwonych Jacek Jaroszewski.

- Badania wykazały rzadki uraz u Macieja. Nie wychodzi on nawet w wyniku badania rezonansem. W ciągu dwóch dni nie było żadnych postępów w leczeniu. Dlatego niemal na pewno zostanie wykluczony z kadry na Euro 2016. Zostawiamy sobie jednak cień nadziei i w niedzielę dojdzie do konsultacji z najlepszymi chirurgami w Europie od barków - powiedział Jaroszewski.

 

W sobotę pomocnik został poddany szczegółowym badaniom w Krakowie.

 

"Rybus pojechał na badania wykonać rezonans magnetyczny barku z podaniem środka kontrastowego, aby wykluczyć uszkodzenie obrąbka stawowego" - napisał w sobotę popołudniu na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Druga kontuzja w kadrze

 

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował jeszcze z zespołem. W piątek lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski poinformował, że to jedynie stłuczenie barku.

 

"Był poddany zabiegom fizjoterapeutycznym, które kontynuujemy. Są jednak jeszcze dolegliwości" - mówił w piątek Jaroszewski.

 

Rybus to drugi piłkarz reprezentacji Polski, którego kontuzja może wykluczyć z udziału w Euro 2016. Na zgrupowaniu w Juracie złamania ręki doznał Paweł Wszołek.

 

PAP

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze