Trump nie chce debaty z Sandersem. Będzie rozmawiał tylko z "nieuczciwą" Clinton

Świat
Trump nie chce debaty z Sandersem. Będzie rozmawiał tylko z "nieuczciwą" Clinton
PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Republikański kandydat do prezydentury Donald Trump wykluczył możliwość telewizyjnej debaty w formule "jeden na jeden" z senatorem ze stanu Vermont Bernie Sandersem, walczącym z Hillary Clinton o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej.

Dzień wcześniej Trump mówił w programie telewizyjnym, że chętnie odbyłby taką debatę z Sandersem, dla którego byłaby ona szansą wzmocnienia swojej pozycji przed kluczowymi prawyborami w Kalifornii 7 czerwca. Równocześnie byłby to cios dla zdecydowanie wyprzedzającej Sandersa Hillary Clinton, bliskiej zapewnienia sobie nominacji z ramienia Demokratów.

 

Jednak w piątek Trump oświadczył, że debata z Sandersem byłaby "niewłaściwa" ponieważ jako jedyny obecnie republikański kandydat do prezydentury powinien spotkać się jedynie z ostatecznym kandydatem Demokratów.

 

"Będę czekał na debatę z tym, kto zajmie pierwsze miejsce w Partii Demokratycznej, prawdopodobnie z nieuczciwą Hillary Clinton" - głosi oświadczenie Trumpa.

 

Problem z pieniędzmi?

 

Występując na wiecu we Fresno, w Kalifornii, Trump utrzymywał, że debatę z Sandersem uniemożliwiły sieci telewizyjne, które nie chciały się zgodzić aby co najmniej 10 mln dolarów wpływów z tego spotkania zostało przeznaczonych na cele charytatywne. "Z chęcią spotkałbym się z Bernie, ale sieci chcą zatrzymać te pieniądze dla siebie" - zapewniał miliarder.

 

Sanders wyraził rozczarowanie decyzją Trumpa i wyraził nadzieję, że zmieni on zdanie.

 

PAP

 

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze