"Poczytaj mi, mamo" w wersji bez ubrań

Kultura
"Poczytaj mi, mamo" w wersji bez ubrań
Fot. Ewa Lena Brzozowska

"Będzie intymnie i nago, jak w dzieciństwie podczas wspólnych kąpieli z mamą" - tak na spektakl z cyklu Naked Girls Reading, który dzisiaj odbędzie się w Warszawie, zaprasza Betty Q, producentka show. 4 kobiety w stroju Ewy w oryginalny sposób uczczą Dzień Matki i zbliżający się Dzień Dziecka. "Poczytamy i pośpiewamy dziecięce bajki i ważne teksty dla dorosłych" - zachęcają performerki.

- Sama nie jestem mamą, przynajmniej nie dosłownie - powiedziała polsatnews.pl Betty Q. Dodała jednak, że projekty, a zwłaszcza Naked Girls Reading, traktuje jak swoje dzieci. To ona znaną na świecie od 8 lat ideę "nagiego" czytania sprowadziła do Polski.

 

Projekt Naked Girls Reading powstał w 2008 roku w Chicago. Dziś odbywa się aż w 18 miastach świata. Warszawa, po Londynie i Rzymie, jest trzecia w Europie. Do tej pory odbyły się dwie odsłony polskiego show.

 

- Zaprosiłam do współpracy mamę dorosłych dzieci, przyszłą mamę z bliźniakami w drodze, kogoś, kto nie chce być mamą... To będzie najprawdziwszy i najbardziej wyjątkowy spektakl z tego cyklu - podkreśla Betty Q.

 

Idea jest prosta: nagie kobiety, wśród nich performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki i aktorki, czytają publiczności wybrane teksty literatury. Tym razem te dotyczące dzieciństwa i macierzyństwa. Za ich selekcję, oprócz Betty Q, odpowiada Marta Konarzewska, polonistka, krytyczka literacka i scenarzystka.

 

Odtrują z "instytucjonalizacji"

 

"Odzyskamy macierzyństwo jako doświadczenie. Odtrujemy z instytucjonalizacji - bycia Matką, Matką Polką, Matką Boską, czy Matką Inkubatorem" - brzmi oficjalne zaproszenie na "Poczytaj mi, mamo".

 

Spektakl odbędzie się o godz. 18, w Dzikiej Stronie Wisły, na warszawskim placu Hallera. Czytać będą: Vila Vanilla, Scarlet del Acosta, Anna Grabarczyk i Natalia Wilk-Sobczak.

 

polsatnews.pl

jak/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie