Bułgaria odeśle afgańskich migrantów do Grecji

Świat
Bułgaria odeśle afgańskich migrantów do Grecji
PAP/EPA/Fazry Ismail

Władze bułgarskie zapowiedziały, że odeślą do Grecji 53 afgańskich migrantów, którzy przedostali się w sobotę z tego kraju do Bułgarii pociągiem towarowym. Ma to być sygnał wysłany wszystkim, którzy chcieliby wybrać ten sam szlak w drodze do Europy Zachodniej.

- Wszyscy oni (Afgańczycy) zostali zarejestrowani w Grecji i będą odesłani do Grecji - powiedział Georgi Kostow z bułgarskiego MSW. Dodał, że w piątek zatrzymano inną grupę 34 migrantów.

 

Resort spraw wewnętrznych Bułgarii poinformował w komunikacie, że zostanie wysłane wojsko do pomocy policji w zabezpieczeniu granicy z Grecją przed napływem migrantów.

 

Imigranci szukają przejścia. Bułgaria się broni

 

Grecka granica z Macedonią jest obecne szczelnie zamknięta przed migrantami, co budzi obawy władz w Sofii, że migranci zaczną pokonywać liczącą 500 kilometrów granicę grecko-bułgarską i stamtąd przez Bałkany będą udawać się na Zachód.

 

Obawy te wzrosły, gdy greckie władze podjęły decyzję o zamknięciu dzikiego obozowiska w Idomeni na granicy z Macedonią z powodu bardzo złych warunków humanitarnych.

 

Premier Bułgarii Bojko Borysow powiedział w marcu, że jego kraj jest gotów wybudować ogrodzenie na granicy z Grecją, jeśli okaże się to konieczne, by zamknąć drogę migrantom.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie