Sprzedawał fałszywe studolarówki. Szło mu bardzo dobrze

Polska
Sprzedawał fałszywe studolarówki. Szło mu bardzo dobrze
policja.pl
Sprzedawał fałszywe studolarówki. Bardzo dobrze mu szło.

Sprzedał 7500 fałszywych dolarów. Gdy wymieniał kolejnych 500 - wpadł. W portfelu na wymianę czekało jeszcze 16 podrobionych studolarówek. Za wprowadzenie do obiegu falsyfikatów sprawcy grozi 10 lat więzienia.

Policja z Bydgoszczy zatrzymała mężczyznę, który w kantorach sprzedawał podrobione studolarówki. Dopiero, gdy przyszedł na pocztę w dzielnicy Fordon i pokazał pieniądze, wzbudziły one wątpliwości.

 

Akurat szedł dzielnicowy

 

Pracownicy poczty powiadomili dzielnicowego, który akurat wykonywał obchód rewiru. 33-letni mężczyzna, który był obcokrajowcem, został zatrzymany. Zabezpieczono także pięć studolarówek, które usiłował wymienić na złotówki.

 

Po przeszukaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli 16 kolejnych studolarówek.Wszystko wskazuje na to, że banknoty te są fałszywe - poinformował mł. asp. Piotr Duziak z komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

 

Sprzedał 7,5 tysiąca podrobionych dolarów

 

Kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Bydgoszczy przeanalizowali poprzednie tego typu zgłoszenia. Szybko ustalono, że zatrzymany mężczyzna wprowadzał do obrotu fałszywe studolarówki w różnych urzędach na terenie Bydgoszczy. W sumie w czterech placówkach sprzedał łącznie 75 banknotów.

 

33-letni mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzuty wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie