Euro 2016. Kadra w komplecie. Krychowiak jest już w Arłamowie, ale nie trenuje

Sport
Euro 2016. Kadra w komplecie. Krychowiak jest już w Arłamowie, ale nie trenuje
PAP/EPA/Chema Moya
Euro 2016. Kadra w komplecie. Krychowiak jest już w Arłamowie, ale nie trenuje.

Piłkarz Sevilli dotarł do Arłamowa, gdzie reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu przed Euro 2016. W piątek rano natomiast miała miejsce kontrola antydopingowa. Grzegorz Krychowiak, który z powodu kontuzji nie trenuje, przyjechał do hotelu Arłamów o godz. 1:30 w nocy. Rano udał się z resztą zespołu na odprawę, a później poddał się badaniom u lekarza reprezentacji Jacka Jaroszewskiego.

Po odprawie piłkarze przeszli szkolenie dotyczące zmian w przepisach. Prowadził je Szymon Marciniak, który jest w gronie 18 sędziów nominowanych na Euro. Biało-czerwoni będą mieli również prezentację na temat dopingu w sporcie. Poprowadzi ją dyrektor Instytutu Sportu w Warszawie Andrzej Pokrywka. Rano natomiast miała miejsce niezapowiedziana kontrola antydopingowa.

 

Po południu zaplanowany jest trening na boisku.

 

Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

 

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

polsatnews.pl

az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie