Czerczesow blisko Spartaka, Legia szuka następcy

Sport
Czerczesow blisko Spartaka, Legia szuka następcy
Polsat Sport

Legia Warszawa rozpoczęła obserwację potencjalnych kandydatów na nowego trenera. W razie odejścia Stanisława Czerczesowa, którego zatrudnieniem zainteresowane są przede wszystkim kluby rosyjskie, działacze mistrza Polski podejmą rozmowy z młodym szkoleniowcem MSK Żylina, Adrianem Gulą.

Czerczesowa mają kusić m.in. Spartak Moskwa, Lokomotiw Moskwa, Rubin Kazań, a także Red Bull Salzburg. Wszystkie wymienione kluby są w stanie zapłacić Rosjaninowi ok. 2 milionów euro rocznie (tyle inkasował w Dynamie Moskwa), a więc czterokrotnie więcej niż zarabia w Polsce. Na wypadek, gdyby Czerczesow został "podkupiony", stołeczni działacze rozpoczęli obserwację jego potencjalnych następców.

 

Według rosyjskich mediów, szkoleniowiec Legii jest bliski podpisania kontraktu ze Spartakiem Moskwa, w którego barwach przez wiele lat występował jako piłkarz.

 

Z informacji legia.net wynika, że Legia Warszawa rozmawiała już z 40-letnim Adrianem Gulą, słowackim trenerem, który od 2013 roku pracuje w MSK Żylina (z tego klubu w przeszłości trafił na Łazienkowską m.in. bramkarz Jan Mucha). W zakończonym niedawno sezonie ligi słowackiej jego drużyna zajęła piąte miejsce w tabeli.

 

Słowak w przeszłości pracował w innym słowackim klubie - AS Trenčín.

 

polsatsport.pl, legia.net

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie