Zgorzelski: PSL nawołuje do zgody wokół Trybunału Konstytucyjnego

Polska
Zgorzelski: PSL nawołuje do zgody wokół Trybunału Konstytucyjnego
Polsat News

- Polskie Stronnictwo Ludowe nawołuje do zgody, by usiąść i rozwiązać spór wokół Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News poseł PSL Piotr Zgorzelski. Ocenił, że "w 10 minut można rozwiązać tę sprawę". Stwierdził jednocześnie, że widzi "bardzo dużą szansę na kompromis ws. TK".

We wtorek w Sejmie odbyło się spotkanie w sprawie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego zorganizowane przez PO, Nowoczesną i PSL. Wzięli w nim udział również reprezentanci klubu Kukiz’15 oraz, w roli obserwatora, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Sejm zdaje pomału egzamin z tego, że jest w stanie rozwiązywać problemy polityczne, bowiem przy jednym stole usiedli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych – skomentował Zgorzelski.

 

Rozmowy PSL i PiS

 

Poseł przypomniał również spotkanie ws. sytuacji wokół TK z 17 czerwca, podczas którego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim rozmawiał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przedstawiciel ugrupowania KORWiN Konrad Berkowicz.

 

- Na tym spotkaniu prezes Jarosław Kaczyński razem z przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wyznaczyli mapę drogową, która rozpoczyna się od przyszłego tygodnia. Będzie powołana podkomisja ze składu komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która będzie procedowała nad dwoma projektami. Projektem konsensualnym PSL i projektem PiS – poinformował Zgorzelski.

 

Poseł zdradził, co znajdzie się w pakiecie proponowanym przez PSL. - 7 dni po wejściu w życie ustawy pani premier będzie miała obowiązek opublikować zaległe wyroki TK. Wszystkie pozostałe, aby nie wchodziła w kolizję władza ustawodawcza i sądownicza, będą publikowane przez TK – powiedział Zgorzelski.

 

Polsat News

 

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie