Ukraina: Balcerowicz apeluje o współpracę w sprawie reform

Świat
Ukraina: Balcerowicz apeluje o współpracę w sprawie reform
Polsat News

Leszek Balcerowicz, współprzewodniczący prezydencko-rządowej grupy doradców ds. reform na Ukrainie, zaapelował w czwartek do parlamentu i rządu w Kijowie o wspólną pracę nad wcieleniem w życie niezbędnych dla tego kraju reform.

Balcerowicz ocenił, że reformy powinny być realizowane w jednym pakiecie. W ten sam sposób konieczne dla przemian zmiany prawne powinny być rozpatrywane przez parlament - podkreślił. - Będziemy działali pakietami i szybko - powiedział.


Były polski wicepremier, były minister finansów i były szef NBP zaznaczył, że program działań rządu Ukrainy podzielony jest na pięć kroków. - Stabilizacja makroekonomiczna, wzrost gospodarczy, przebudowa instytucji państwowych, radykalna walka z korupcją i decentralizacja - oświadczył.


Balcerowicz, który jest jednocześnie przedstawicielem prezydenta Petra Poroszenki w rządzie premiera Wołodymyra Hrojsmana, został zaproszony do pracy na Ukrainie w kwietniu. Zespołem doradców prezydenckich kieruje wspólnie z byłym ministrem finansów Słowacji Ivanem Mikloszem.


W zespole tym zasiada także m.in. Jerzy Miller, były wiceminister finansów, były szef MSWiA i były wojewoda małopolski oraz Mirosław Czech, były poseł Unii Wolności i członek Związku Ukraińców w Polsce.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie