"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Brexit - na 28 dni przed referendum w Wielkiej Brytanii

Polska
"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Brexit - na 28 dni przed referendum w Wielkiej Brytanii
Polsat News

Z dr. Krzysztofem Winklerem z Instytutu Europeistyki UW o możliwych wariantach rozwoju wydarzeń w Wielkiej Brytanii przed referendum dotyczącym wyjściu lub pozostaniu w Unii Europejskiej porozmawia w piątkowy poranek prowadząca program "Nowy Dzień z Polsat News" Beata Cholewińska.

Członkowie brytyjskiego rządu, w tym premier, zostaną objęci tzw. okresem "purdah". W brytyjskiej polityce słowo to, wywodzące się z perskiego, oznacza ograniczenie zdolności rządu do podejmowania decyzji i ponoszenia nowych wydatków. Ma to zapobiec nadużywaniu środków publicznych do promowania własnych interesów. Przedreferendalny okres "purdah" rozpocznie się 27 maja. Kwestię ewentualnego Brexit przybliży dr Krzysztof Winkler z Instytutu Europeistyki UW - Grupa Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych.


W studiu Polsat News podglądać będziemy także przygotowania do Euro 2016 u naszych grupowych rywali. Gośćmi w programie "Nowy Dzień z Polsat News" będą m.in. ukraiński dziennikarz Marek Sierant i Sebastian Becker, niemiecki dziennikarz mieszkający w Polsce.


Reporterzy Polsat News odwiedzą oczywiście polskich piłkarzy przebywających na zgrupowaniu w Arłamowie.


Gośćmi Beaty Cholewińskiej będą ponadto:  lider KOD Mateusz Kijowski (o godz. 7:35) i Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 (o godz. 8:50).

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze