Sondaż: ponad połowa Polaków źle ocenia pracę rządu, maleje też poparcie dla niego

Polska
Sondaż: ponad połowa Polaków źle ocenia pracę rządu, maleje też poparcie dla niego
Polsat News

Negatywne zdanie o działalności gabinetu premier Beaty Szydło ma 55 proc. badanych, dobre - 34 proc - wynika z majowego sondażu TNS Polska. Według 47 proc. Polaków prezydent Andrzej Duda źle wypełnia obowiązki głowy państwa, a zdaniem 43 proc. - dobrze. Pracę samej premier Szydło źle ocenia 49 proc.; dobrze 40 proc.

W porównaniu z kwietniem poparcie dla rządu spadło o 5 pkt. proc., natomiast negatywne jego oceny wzrosły o 6 pkt. Obecnie co dziewiąty badany (11 proc.) nie ma zdania na temat działalności rządu.

 

 

Premier Beata Szydło ma nieco lepsze notowania niż jej gabinet. Dobrze ocenia ją 40 proc. Polaków, a źle - 49 proc. W kwietniu cieszyła się większą popularnością. Pozytywnie oceniało ją wówczas 42 proc, a negatywnie 43 proc.

 

 

Największym poparciem Szydło cieszy się w grupie wiekowej 60+ (49 proc) oraz z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym (59 proc.).

 

Prezydentowi też spada

 

Największym poparciem wśród polityków wciąż cieszy się prezydent Andrzej Duda, choć po raz pierwszy w sondażu TNS więcej Polaków źle ocenia jego pracę (47 proc.) niż dobrze (43). W ciągu miesiąca przybyło 5 procent niezadowolonych z pracy Dudy, a zadowolonych ubyło 3 procent. Co dziesiąty ankietowany nie był w stanie wyrazić opinii na jego temat.

 

Największym poparciem prezydent cieszy się w grupie 60+ (52 proc.) oraz wśród młodych 15-19 lat (47 proc.) oraz z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym (58 proc.).

 

 

TNS Polska  przeprowadził badanie w dniach 13-18 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

polsatnews.pl, TNS Polska, grafiki: TNS Polska

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie