Samolot linii EgyptAir nie miał problemów technicznych przed startem

Świat
Samolot linii EgyptAir nie miał problemów technicznych przed startem
PAP/EPA/EGYPTIAN DEFENCE MINISTRY

W samolocie egipskich linii lotniczych EgyptAir, który w ubiegłym tygodniu runął do Morza Śródziemnego lecąc z Paryża do Kairu, nie wystąpiły przed startem problemy techniczne - poinformował egipski dziennik rządowy "Al-Ahram". Dziennik powołał się na podpis złożony przez pilota statku powietrznego w pokładowym dzienniku technicznym tuż przed startem samolotu.

Z opublikowanego na stronie internetowej gazety skanu dokumentu wynika, że w trakcie lotu MS804 wysłano 11 "elektronicznych wiadomości", z których pierwsze nadano na trzy i pół godziny przed zniknięciem maszyny z radarów.

 

Silniki były sprawne

 

Pierwsze dwa sygnały informowały o sprawnym funkcjonowaniu silników. Trzeci sygnał stanowił informację o wzroście temperatury na powierzchni okna drugiego pilota. Jak przekazała gazeta, na którą powołuje się agencja Reutera, kolejne sygnały przekazywane były na trzy minuty przed zniknięciem samolotu z ekranów radarów.

 

Znaleziono wrak i szczątki

 

W piątek władze Grecji i Egiptu poinformowały, że egipskie ekipy poszukiwawcze natrafiły w odległości ok. 290 km na północ od Aleksandrii na fragmenty egipskiego samolotu Airbus A320. Znaleziono m.in. fotele lotnicze i bagaż. Natrafiono ponadto na fragmenty ciał.

Airbus A320 linii EgyptAir wykonujący rejs MS804 wystartował o godz. 23.09 w środę z lotniska Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu i zgodnie z planem miał wylądować w Kairze w czwartek o godz. 3.15. O godz. 2.30 samolot zniknął z ekranów radarów.

 

Na pokładzie airbusa znajdowało się 66 osób: 56 pasażerów, w tym troje dzieci, a także siedmiu członków załogi i trzej przedstawiciele przewoźnika odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie