Nad Bałtykiem powstanie nowe "miasto"

Biznes
Nad Bałtykiem powstanie nowe "miasto"
Facebook/DUNE City

Turystyczna inwestycja o nazwie Dune City obejmie obszar 40 hektarów i pochłonie ponad 1 mld euro. Powstanie między jeziorem Jamno a Bałtykiem. Wybuduje je norweski Firmus Group, grupa spółek deweloperskich.

O Dune City, które ma powstać na wschód od Mielna, poinformował "Puls Biznesu". Budowa ma rozpocząć się w 2018 roku i potrwa 15 lat. Prace planistyczne trwały ponad siedem lat.


Opracowanie szczecińskiego Studia Architektonicznego Sietnicki zakłada, że nad Bałtykiem powstanie miasto, które docelowo będzie w stanie przyjąć w jednym czasie kilkanaście tysięcy osób. Miałoby ono głównie charakter całorocznego ośrodka rekreacji i turystyki, ale również byłoby dużym centrum konferencyjno-kongresowym.


10 tys. miejsc noclegowych


Na terenie inwestycji zaplanowano ponad 50 obiektów - od wielkiego hotelu, po małe domy nad jeziorem. Łącznie powstanie ponad 300 tys. mkw. powierzchni użytkowo-mieszkalnej. Inwestor wybuduje co najmniej cztery hotele, poza tym powstaną budynki apartamentowe i wille wakacyjne oraz cała infrastruktura towarzysząca: gastronomia, sklepy, zespoły konferencyjne, SPA. W sumie co najmniej 10 tys. miejsc noclegowych.


Ostatni taki dziewiczy obszar w Europie


- Od początku naszym celem było stworzenie kompleksowej koncepcji dużego ośrodka urbanistycznego, powstającego etapowo, ale w sposób uporządkowany. Bardzo ważne jest dla nas poszanowanie środowiska i zachowanie walorów krajobrazu. Prawdopodobnie nigdzie w Europie nie ma już tak dużego dziewiczego obszaru w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, który można ukształtować według własnego pomysłu - uważa Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group.


Puls Biznesu

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie