Drugie miejsce Portu Praskiego w konkursie "Budowa Roku 2015"

Biznes
Drugie miejsce Portu Praskiego w konkursie "Budowa Roku 2015"
Polsat News

Kolejna nagroda dla Port Praski Inwestycje. Stanowiący swoistą bramę do portu budynek został nagrodzony w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa "Budowa Roku 2015". Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Port Praski Adam Pykel.

- Wyróżniony budynek wielorodzinny stanowi zamknięcie kompleksowej bramy Portu. Stanowi piękny obiekt zamykający cały kompleks, który spółka planuje wykonać – podkreślił Waldemar Szleper, sędzia konkursu "Budowa Roku 2015".


Szleper zauważył, że to drugi wyróżniony w konkursie obiekt Portu Praskiego. - Zdobył co prawda drugą nagrodę, ale wyróżnia się pięknymi cechami - powiedział sędzia.


Zauważył, że czerwona cegła na elewacji nawiązuje do tradycji samej Pragi, a wyróżniony budynek łączy się z sąsiadującym, tworząc bramę wejścia do Portu. - Oprócz tego realizowany jest trzeci obiekt, który będzie całkowicie zamykał część północno-wschodnią Portu Praskiego - dodał.


- Myślę, że następne obiekty będą także zgłoszone (do konkursu – red.), a całe osiedle będzie chyba jedną z ładniejszych inwestycji w Warszawie - podkreślił Szleper.


Port Praski to inwestycja, która połączy w sobie różne, wzajemnie uzupełniające się dzielnice: biznesowo-handlowe City, mieszkalne Doki i Starą Pragę oraz Park Mediów. Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji, kawiarni i wiślanych marin.

 

Polsat News

 

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze