Ibrahimovic zagra na igrzyskach. Jak będzie chciał

Sport
Ibrahimovic zagra na igrzyskach. Jak będzie chciał
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic może zagrać na igrzyskach w Rio de Janeiro. Jak podkreślił selekcjoner drużyny olimpijskiej Hakan Ericsson, "miejsce będzie trzymane do końca, a decyzja zależy już tylko od niego”.

Szkoleniowiec spotkał się z Ibrahimovicem w poniedziałek w Sztokholmie, gdzie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Szwecji przed Euro 2016. Powiedział, że "rozmowa była obiecująca" i liczy na to, że piłkarz pojedzie do Rio de Janeiro.

 

Czas na budowę reprezentacji jest jego zdaniem dobry, ponieważ federacje muszą zgłosić do FIFA kadrę 35 piłkarzy do 15 czerwca, z których 14 lipca wybranych zostanie 18 zawodników oraz czterech rezerwowych.

 

Zaczyna już myśleć o Rio

 

Ericsson nie chciał wyjawić szczegółów rozmowy z Ibrahimovicem.

 

- Odnoszę wrażenie, że Zlatan zaczyna już myśleć o turnieju olimpijskim. W jego przypadku tylko od niego to zależy, ponieważ jest jednym z nielicznych piłkarzy, którzy są w stanie stawiać warunki każdemu klubowi, w którym grają. Jeżeli zdecyduje się na Rio, to tam pojedzie - zadeklarował szkoleniowiec.

 

Najpierw Euro

 

Euro 2016 rozgrywane będzie w dniach 10 czerwca - 10 lipca, a olimpiada w Rio de Janeiro w dniach 5-21 sierpnia. Ericsson podkreślił, że dla piłkarza problemem może być udział w dwóch turniejach w tak krótkim czasie. Jego decyzja będzie zależeć też od tego, co wydarzy się podczas Euro, jak daleko zajdzie w tych rozgrywkach Szwecja i ile rozegra meczów.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie