Bramkarze zlekceważyli kibiców. "Miłego siedzenia na ławce rezerwowych"

Sport
Bramkarze zlekceważyli kibiców. "Miłego siedzenia na ławce rezerwowych"
Kibice oczekujący na piłkarzy przed ośrodkiem w Arłamowie fot.PAP/Darek Delmanowicz

Czekający w hotelu Arłamów na autografy lub wspólne zdjęcie kibice nie kryli rozczarowania postawą niektórych piłkarzy reprezentacji Polski, którzy nie znaleźli kilku minut dla swoich fanów. Jednak większość kadrowiczów Adama Nawałki cierpliwie rozdawała autografy.

Fani drużyny narodowej czekający godzinami na możliwość spotkania z piłkarzami nie kryli oburzenia, kiedy niektórzy z nich przemykali szybko do swoich pokojów. Tak uczynili bramkarze Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, a wcześniej Łukasz Fabiański.

 

Kibice byli bardzo zawiedzeni, kiedy Boruc kompletnie ich zmylił i do hotelu wszedł bocznym wejściem, podczas gdy kilkunastu łowców autografów czekało na niego przy hotelowej recepcji. Głównym wejściem wszedł natomiast Szczęsny.

 

"Wojtek, Wojtek…"

 

- Wojtek, Wojtek… - krzyknął do niego 16-letni Michał, który czekał na jego autograf. - … miłego siedzenia na ławce rezerwowych - dodał złośliwie, gdy bramkarz, który w sobotę w Grecji wziął ślub, w asyście ochroniarza minął kibiców.

Rozczarowania nie kryli także starsi kibice.

 

- Sporo kosztowało nas wynajęcie pokoju w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski. Jesteśmy tu jednak tylko do środy, a w czwartek przyjeżdżają Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak, na których najbardziej nam zależało. Szkoda jednak, że ci, którzy są obecni tak przeszli obok nas. Mój syn jest bardzo rozczarowany - mówiła w hotelowym holu 40-letnia pani Beata.

 

"Jestem Arek, nie mów mi na pan"

 

Większość polskich piłkarzy jednak znalazła czas dla swoich fanów. Najwięcej czasu poświęcili im Kamil Grosicki i Bartosz Salamon, którzy cierpliwie rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z kibicami. Problemu z tymi nie miał też m.in. Arkadiusz Milik, który z szerokim uśmiechem pozował do wspólnych zdjęć.

 

- Jestem Arek, nie mów mi na pan - odparł do kilkuletniego chłopca, który zwrócił się do niego z prośbą o autograf na koszulce.

 

Pierwsze zajęcia w Arłamowie

 

W Arłamowie trwa drugie zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy we Francji. We wtorek o godz. 17.30 zaplanowany jest pierwszy wspólny trening. Wcześniej część graczy będzie ćwiczyło na siłowni, a część na boisku.

 

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie