Angelina Jolie będzie wykładać na uczelni w Londynie

Świat
Angelina Jolie będzie wykładać na uczelni w Londynie
Flickr/Cancillería del Ecuador/CC BY-SA 2.0

Czołowa gwiazda Hollywood Angelina Jolie została mianowana profesorem wizytującym na prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics. Jolie ma prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich "Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo".

Program ma propagować równość obu płci i pomagać kobietom będących ofiarami konfliktów na całym świecie. Wśród pozostałych trzech nowych wykładowców znalazł się były brytyjski minister spraw zagranicznych  William Hague, który w 2010 r. wystąpił, razem z Angeliną Jolie, z inicjatywą zapobiegania przestępstwom seksualnym w rejonach konfliktów.

 

Jolie, która jest również specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, wyraziła nadzieję w opublikowanym oświadczeniu, że inne instytucje akademickie pójdą za przykładem nowego programu.

 

"Konieczne jest bowiem pogłębienie dyskusji o rozszerzeniu praw kobiet i położeniu kresu bezkarności za przestępstwa, które w sposób nieproporcjonalny dotykają kobiet w rejonach konfliktów" - oświadczyła. Jako szczególnie palący problem wymieniła przestępstwa na tle seksualnym, których ofiarami padają kobiety.

 

Aktorka dodała, że "z niecierpliwością" oczekuje rozpoczęcia zajęć ze studentami, z którymi chce się podzielić doświadczeniami ze swojej pracy specjalnej wysłanniczki ONZ.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie