Uwaga na fałszywego komornika. Nie można otwierać załącznika do maila

Polska
Uwaga na fałszywego komornika. Nie można otwierać załącznika do maila
Polsat News

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed mailami rozsyłanymi przez kogoś podszywającego się pod nieistniejącego komornika sądowego. W załączniku do takiej wiadomości są pliki, które mogą zainfekować komputer odbiorcy.

Chodzi o wiadomości wysyłane przez osobę lub osoby podające się za nieistniejącego "Komornika Sądowego Barbarę Pudelską". Pochodzą one z adresu internetowego: Komornik Sądowy barbara.pudelska@instytut.eris.pl.

 

Wiadomość zawiera plik do pobrania, który stanowić ma fotokopię rzekomego wyroku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny. W  rzeczywistości jest to nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia wyrządzić może nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

 

"W ewidencji komorników sądowych nie figuruje komornik sądowy Barbara Pudelska, zaś aktualny wykaz komorników sądowych dostępny jest na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej lub na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - przypomina KRK.

 

To kolejne oszustwo "na komornika"

 

To kolejny raz kiedy oszuści podający się za komorników próbują wyłudzić dane lub pieniądze. Wcześniej posłużyli nieistniejącym komornikiem przy Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim "Andrzejem Lipnickim".


W styczniu Krajowa Rada Komornicza ostrzegała przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi ogłoszeniami o rzekomej sprzedaży przez komorników sądowych rzeczy i nieruchomości po atrakcyjnej cenie. Zainteresowani ich zakupem musieli jednak wpłacić wadium na podane rachunki bankowe oszustów.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie