Poważny wypadek na torze żużlowym. 18-latek w stanie krytycznym

Sport
Poważny wypadek na torze żużlowym. 18-latek w stanie krytycznym
Facebook.com/kr509

Osiemnastoletni żużlowiec Unii Tarnów Krystian Rempała znajduje się w ciężkim stanie po wypadku w meczu ligowym w Rybniku. Trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie został operowany.

Jak poinformował na Twitterze klub, osiemnastoletni żużlowiec jest po operacji na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, jego stan jest krytyczny.

 

 

Młody zawodnik nieprzytomny trafił na blok operacyjny w niedzielę wieczorem po wypadku w meczu ligowym w Rybniku. Był w ciężkim stanie, z podejrzeniem obrzęku mózgu.

 

 

Do wypadku doszło w drugim biegu meczu ekstraligi ROW Rybnik - Unia Tarnów. Na pierwszym wirażu zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała. Na tor wyjechały dwie karetki. Woryna o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, został odwieziony do szpitala. Spotkanie zostało przerwane.

 

Zawodnicy obu drużyn po naradzie podjęli decyzję o zakończeniu rywalizacji. Nowy termin spotkania nie został jeszcze podany. Po pierwszym biegu był remis 3:3. Na trybunach stadionu pojawiło się ok. 10 tys. kibiców.

 

PAP

 

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie