Masło z marihuaną. Policja zatrzymała Węgra, który je produkował

Polska
Masło z marihuaną. Policja zatrzymała Węgra, który je produkował
Policja w Krakowie

Ponad pół kilograma masła z THC, czyli substancją psychoaktywną zawartą w konopiach, oraz susz, którego starczyłoby na kilkaset działek, znaleźli funkcjonariusze CBŚP w jednym z mieszkań w Krakowie. - Masło produkował 30-letni Węgier pracujący w Polsce w jednej z korporacji - powiedziała polsatnews.pl Elżbieta Znachowska, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas przeszukania w mieszkaniu 30-letniego Węgra policjanci odkryli także uprawę konopi indyjskich. Krzewy w różnych fazach wzrostu znajdowały się w łazience, gdzie zaaranżowano odpowiednie dla plantacji warunki (oświetlenie, wilgotność).

 

Jak wyjaśniła Elżbieta Znachowska z krakowskiej policji, masło z marihuaną przez wielbicieli tego rodzaju używek najczęściej wykorzystywane jest do słodkich wypieków.

 

Nielegalna produkcja

 

Obywatel Węgier został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany. Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przedstawili mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

 

Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

 

polsatnews.pl

jak/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie