Krychowiak poinformował o kontuzji. "Zaczynamy pracę. Już mam wrażenie, że jest lepiej"

Sport
Krychowiak poinformował o kontuzji. "Zaczynamy pracę. Już mam wrażenie, że jest lepiej"
Grzegorz Krychowiak podczas niedzielnego meczu z Barceloną, foto: PAP/EPA/CHEMA MOYA

Piłkarz reprezentacji Polski poinformował na swoim koncie na Twitterze, że odnowiła mu się kontuzja kolana. Na szczęście nie wyklucza go z Euro 2016, ale ominie go okres przygotowawczy kadry, włącznie ze sparingami z Holandią i Litwą. Krychowiak będzie pauzował około dwóch tygodni, a do turnieju zostało 19 dni.

Pomocnik Sevilli urazu nabawił się najprawdopodobniej podczas niedzielnego wymagającego finału Pucharu Króla Hiszpanii, w którym Krychowiak rozegrał 120 minut (mecz zakończył się dogrywką).

 

W poniedziałek rano poddał się szczegółowym badaniom. Ich pierwsze wyniki chyba nie były najgorsze, gdyż po ich zakończeniu piłkarz poinformował, że "120 minut gry nie pogorszylo jego stanu zdrowia", jednak pięć minut później dodał, że "kontuzja jednak się odnowiła".

 

 

 

Niespełna godzinę później Krychowiak dał jednak wyraz optymizmu. W sieci zamieścił zdjęcie i wpis, że jego zdaniem poprawa zdrowia już jest widoczna.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis.

 

Podopieczni Adama Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

polsatnews.pl

po/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie