KE nie przyjmie dziś opinii o praworządności w Polsce. Tak twierdzą unijne źródła

Świat
KE nie przyjmie dziś opinii o praworządności w Polsce. Tak twierdzą unijne źródła
Pixabay/Pexels/Public Domain

"Komisja Europejska nie przyjmie w poniedziałek zapowiadanej opinii o praworządności w Polsce" - twierdzą unijne źródła. Oficjalnie KE powtarza jedynie, że cały czas trwają "konstruktywne rozmowy" z polskimi władzami o rozwiązaniach kryzysu wokół TK.

- W poniedziałek opinia na pewno nie zostanie przyjęta - powiedział jeden z wysokiej rangi unijnych urzędników. Nie wykluczył, że może to nastąpić w środę na cotygodniowym posiedzeniu unijnych komisarzy.

 

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska upoważniła swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa do przyjęcia do 23 maja opinii, podsumowującej prowadzony od stycznia dialog z polskimi władzami na temat praworządności, chyba że do tego czasu podjęte zostaną działania zmierzające do rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

Trwają intensywne rozmowy

 

Według źródeł powodem możliwego odłożenia decyzji są intensywne rozmowy z przedstawicielami polskich władz, które prowadzi cały czas gabinet Timmermansa.

 

W poniedziałek rzecznik KE Margaritis Schinas powiedział jedynie, że "cały czas trwają konstruktywne rozmowy z polskimi władzami" - Mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie - oświadczył.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!