Czescy kierowcy przekreślają symbol UE na tablicach rejestracyjnych

Świat
Czescy kierowcy przekreślają symbol UE na tablicach rejestracyjnych
reformy.cz
Zaklejony znak UE na czeskiej tablicy rejestracyjnej

Policja ostrzega, że za modyfikowanie tablic grozi kara w wysokości nawet 2 tysięcy koron, czyli ok. 320 zł. Mimo to rzeczniczka Partii Wolnych Obywateli Kateřina Kašparová stwierdziła, że naklejki z przekreślonym znakiem Wspólnoty sprzedają się bardzo dobrze.

Rzecznik czeskiej policji Jozef Bocana wyjaśnił, że poprzez częściowe lub całkowite zaklejanie znaku UE łamane są przepisy ruchu drogowego, a konkretnie te zakazujące zmian na rejestracji samochodowej.

 

Innego zdania jest Kašparová. - Naklejki nie ograniczają czytelności tablic rejestracyjnych, więc nie ma mowy o łamaniu prawa - powiedziała.

 

Naklejki można kupić w serwisie reformy.cz. Jego właściciel Vit Jedlicka poinformował, że cieszą się dużą popularnością. - Sprzedaliśmy ich kilka tysięcy - przyznał.

 

"Każda nowa wydana rejestracja przypomina, że jesteśmy tylko prowincją w ramach królestwa Unii Europejskiej. Walczmy z tym" - głosi opis produktu na stronie. Naklejka - w przypadku poprawnego przyklejenia na oczyszczoną nawierzchnię - ma wytrzymać trzy lata i może być myta.

 

novinky.cz, reformy.cz

 

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze