Obowiązkowa lektura przed ŚDM - "Zróbmy raban!..."

Kultura
Obowiązkowa lektura przed ŚDM - "Zróbmy raban!..."
Facebook.com/Ania Salawa

O tym, na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży, że przyjeżdża na nie więcej młodych ludzi, niż na koncerty Justina Biebera i The Rolling Stones razem wziętych dowiedzieć się można z najnowszej książki Karoliny Sarniewicz i Anny Salawy "Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży". Prezentacja książki w środę, 25 maja, w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Jak powiedział papież Franciszek podczas ŚDM w Rio de Janeiro "człowiek młody, który się nie uśmiecha, który nie robi choć trochę rabanu, za wcześnie się zestarzał". Na przeciw "przedwczesnemu starzeniu się" młodych ludzi wychodzą autorki: Karolina Sarniewicz i Anna Salawa.

 

Ich najnowsza książka pozwoli odpowiedzieć na wszystkie pytania związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, jakie przychodzą do głowy, a także praktycznie i duchowo przygotować się do przeżycia tego wyjątkowego międzynarodowego święta Kościoła.

 

"Pozwól Bogu zrobić raban w Twoim życiu"

 

"Poznaj historie ludzi, którzy trochę tego Bożego zamieszania zrobili, a dzięki temu ich życie zupełnie się zmieniło. Niektórzy spotkali na ŚDM swoją drugą połówkę, inni odnaleźli tam Boga, lub poznali swojego Anioła Stróża. Wszyscy wrócili szczęśliwi! Wiesz na czym polega

fenomen Światowych Dni Młodzieży? Dlaczego przyjeżdża na nie więcej młodych ludzi, niż na koncerty Justina Biebera i The Rolling Stones razem wziętych? (...) Pozwól Bogu zrobić raban w Twoim życiu!" - piszą autorki we wstępie do książki.

 

- To naprawdę ciekawa książka. Charakteryzuje ją prostota, autentyzm oraz entuzjazm, a mimo wszystko głęboki przekaz ukazujący niezwykłe wydarzenie naszych czasów, jakimi są Światowe Dni Młodzieży.

 

"Żywa ikona pielgrzymującego Kościoła"

 

Taki był "plan" św. Jana Pawła II, który zachęcał młodzież do entuzjastycznego podążania za Chrystusem. Młodzieńczy dynamizm dostrzegamy zarówno u prezentowanych "bohaterów", jak i u autorek, odpowiedzialnych za stworzenie tej wciągającej narracji. Dzięki temu widzimy Światowe Dni Młodzieży jako ciekawe doświadczenie wiary młodych ludzi we wspólnocie Kościoła.

 

Światowe Dni Młodzieży rzeczywiście stały się "żywą ikoną pielgrzymującego Kościoła" - mówi o publikacji bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

 

KAI

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie