Eksplozja we Wrocławiu: opublikowano nagranie z poszukiwanym mężczyzną

Polska
Eksplozja we Wrocławiu: opublikowano nagranie z poszukiwanym mężczyzną
Policja

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała nagranie z monitoringu przedstawiające mężczyznę, który "może posiadać ważne informacje" ws. eksplozji ładunku wybuchowego, do którego doszło w czwartek na przystanku autobusowym przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Przedstawiono również jego portret. W zdarzeniu lekko ranna została jedna osoba.

Poszukiwany przez policję mężczyzna ma około 25 lat, 180 cm wzrostu i szczupłą sylwetkę. Miał przyciemniane okulary, ubrany był w ciemną bluzę z kapturem i spodnie dresowe koloru czarnego.
 
Policja zaapelowała także o kontakt do osób, które podróżowały autobusem linii 145 w czwartek przed godziną 14 na trasie Tarnogaj – Sępolno lub czekały na przystankach autobusowych wzdłuż tej trasy.

 


Wybuch w centrum miasta
 
Do zdarzenia doszło w czwartek przy ulicy Kościuszki we Wrocławiu. Z ustaleń policjantów wynika, że przed godz. 14 nieznany mężczyzna pozostawił w autobusie linii 145 pakunek z materiałem pirotechnicznym. Kierowca zaalarmowany przez jednego z pasażerów, wyniósł pakunek z autobusu. Paczka eksplodowała na chodniku raniąc jedną z przechodzących chodnikiem kobiet. Obrażenia okazały się niegroźne.
 
Substancja, która eksplodowała, znajdowała się w metalowym pojemniku o pojemności około trzech litrów. W pojemniku były także metalowe śruby.
 
Rejon, w którym do niego eksplozji, został natychmiast odizolowany. Wydzielono strefę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ewakuowali łącznie ponad 20 osób z pobliskich sklepów i mieszkań. Po sprawdzeniu terenu przez policyjnych pirotechników, przeprowadzono oględziny miejsca eksplozji. Równolegle policjanci operacyjni podjęli działania w kierunku ustalenia i typowania osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie