Rzeczniczka MSZ tańcząca "Kalinkę" podbija sieć

Kultura
Rzeczniczka MSZ tańcząca "Kalinkę" podbija sieć
YouTube.com/Arcen

Podczas uroczystej kolacji zorganizowanej z okazji szczytu Rosja-ASEAN (Stowarzyszenia Azji Południowo-Wschodniej), kwartet Adagio z Filharmonii Krasnodarskiej im. Grigoriewa zagrał popularną rosyjską piosenkę "Kalinka". W tym momencie rzeczniczka rosyjskiego resortu spraw zagranicznych Maria Zacharowa poderwała się do tańca i samotnie na parkiecie dała prawdziwy popis.

Występ nie był całkowitym zaskoczeniem. Już na odbywającej się kilka godzin wcześniej konferencji prasowej, Zacharowa zapewniała, że zatańczy swój ulubiony taniec.

 

ASEAN to organizacja polityczno-gospodarcza, powstała na gruzach Association of South-East Asia utworzonego przez Malezję, Filipiny i Tajlandię w 1961 roku. Obecnie jej członkami są również Indonezja, Singapur, Brunei, Wietnam, Laos, Mjanma i Kambodża.

 

Na corocznych spotkaniach szefów rządu i ministrów spraw zagranicznych poruszane są tematy takie jak rolnictwo, ekonomia, energia, środowisko, finanse, informacja, inwestycje, prawo, nauka i technologia, czy przestępczość międzynarodowa.

 

 

polsatnews.pl

po/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie