Kukiz, Biedroń, Korwin-Mikke. Z nimi Polacy poszliby na piwo

Kultura
Kukiz, Biedroń, Korwin-Mikke. Z nimi Polacy poszliby na piwo
Flickr.com/Lukas Plewnia, PAP/Leszek Szymański,Rafał Guz

39 proc. mężczyzn najchętniej wypiłoby złocisty trunek z Pawłem Kukizem. Drugi w kolejce byłby Janusz Korwin Mikke (26 proc.) a trzeci Piotr Liroy-Marzec (25 proc.). Panie wolałyby wspólne piwo z Robertem Biedroniem (26 proc.), a na drugim miejscu u przedstawicielek płci pięknej byłby Paweł Kukiz (24 proc.) – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.

Badanie, które zleciła Kompania Piwowarska, przeprowadzono w pierwszej połowie kwietnia. Wynika z niego, że spożycie piwa na osobę w Polsce to średnio 98 litrów rocznie. W Europie zajmujemy czwarte miejsce za Czechami, Niemcami, Austriakami.

 

W badaniu pytano o piwne preferencje Polaków, między innymi o to, jaki byłby wymarzony kompan do piwnej biesiady. Aż 43 proc. kobiet i 45 proc. mężczyzn najchętniej wybrałoby się na piwo z Maciejem Stuhrem. Wśród polityków wygrywa Paweł Kukiz. Popularnością cieszą się także Robert Biedroń i Janusz Korwin-Mikke.

 

Prezydent Andrzej Duda w rankingu pań jest na czwartym miejscu (aż 28 proc. respondentem nie poszłaby na piwo z żadnym z wymienionych w badaniu polityków), zaś mężczyźni uplasowali go dopiero na 8. pozycji. Co ciekawe, kobiety jako towarzyszkę do piwa wybrałyby Hannę Gronkiewicz-Waltz, zaś mężczyźni - Barbarę Nowacką.

 

 

 

Źródło: Kompania Piwowarska

 

 

Panie wolą siatkarzy

 

Zapytano też, z jaką drużyną sportową Polacy najchętniej wybraliby się na piwo. Mężczyźni postawili na piłkarzy (37 proc.), zaś kobiety na siatkarzy (44 proc.).

 

Na pytanie o to, jaka powinna być osoba, z którą chcieliby spędzić przy piwie czas, respondenci odpowiadali: "z poczuciem humoru, inteligentna, towarzyska, z wysoką kulturą osobistą,  oczytana, z szerokimi zainteresowaniami i rozrywkowa".

 

polsatnews.pl

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze