Bielan: to prezes Rzepliński zerwał negocjacje

Polska
Bielan: to prezes Rzepliński zerwał negocjacje
Polsat News

- Prezes Jarosław Kaczyński 2 maja powiedział o pewnych negocjacjach, które toczyły się przez czynniki zewnętrzne. Dziś mogę ujawnić, że to była Komisja Europejska. Negocjacje, które zerwał w pewnym momencie prezes Rzepliński toczyły się w kwietniu - powiedział w programie "Graffiti" wicemarszałek Senatu Adam Bielan z PiS.

Bielan podkreślił, że "negocjacje w pewnym momencie były bardzo obiecujące, ale pod koniec miesiąca nastąpiło "utwardzenie stanowiska" ze strony prezesa TK.

 

- Wydaje mi się, że prezes Rzepliński był pod dużym naciskiem środowisk opozycyjnych. Im zależy, żeby ten konflikt się tlił, bo mogą w ten sposób wyprowadzać ludzi na ulice - dodał senator PiS.


Bielan w rozmowie z Beatą Lubecką podkreślił, że rząd i obóz polityczny PiS "od dłuższego czasu w rozmowach z Komisją Europejską deklarował daleko idące ustępstwa i gotowość do kompromisu".


"Kiedy trwało spotkanie ws. TK, Petru kupował warzywa"


Senator zapowiedział, że na spotkaniu ws. TK organizowanym przez opozycję pojawi się ktoś z PiS, kto "będzie starał się zdobyć informacje, jakie jest stanowisko opozycji w tej sprawie". Bielan podkreślił, że "akurat kiedy w Sejmie trwało spotkanie ws. TK (organizowane przez marszałka Sejmu - red.), Ryszard Petru był w Londynie". - Wszyscy widzieliśmy jego zdjęcie na Twitterze, jak wybierał ziemniaki - dodał.


- Dziwię się, że Petru, który - jak widać z jego publicznie ogłoszonego kalendarza - w Londynie się specjalnie nie przepracowywał, bo miał dwa spotkania dziennie, wybrał wycieczkę do Londynu i kupowanie warzyw, zamiast negocjacji ws. TK - podkreślił Bielan.

 

Polsat News

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze