Wszołek złamał rękę i nie pojedzie na Euro 2016

Sport
Wszołek złamał rękę i nie pojedzie na Euro 2016
PAP/Adam Warżawa

Paweł Wszołek podczas czwartkowego treningu w Jastarni na tyle nieszczęśliwie upadł, że złamał lewą rękę. 24-letni piłkarz w czwartek zostanie przetransportowany do Warszawy, gdzie zostanie poddany operacji - poinformował PZPN na stronie internetowej.

"Diagnoza wykazała złamanie kości promieniowej przedramienia z przemieszczeniem" - napisano na portalu piłkarskiej federacji.


Tym samym wykluczony jest udział Wszołka w zbliżających się mistrzostwach Europy we Francji. Przerwa w treningach potrwa bowiem około trzech miesięcy.

 

Jak dodano, selekcjoner Adam Nawałka nie zamierza nikogo powołać w miejsce zawodnika Hellas Werona.


Piłkarska reprezentacja Polski przebywa w Juracie na tzw. obozie regeneracyjnym. Po nim zaplanowane jest zgrupowanie w Arłamowie.

 

"Cała kadra zawsze razem"

 

Według PZPN, do niefortunnej sytuacji doszło w końcówce zajęć boiskowych, w drugiej połowie krótkiej gierki treningowej. Skrzydłowy Hellas Verona walczył o piłkę na prawej stronie boiska i upadając na murawę gwałtownie oparł się na ułożonej w nienaturalny sposób lewej ręce.

 

"Poślizgnąłem się, upadłem do tyłu i usłyszałem trzaśnięcie. Na początku nie bolało, dopiero teraz zaczyna" - zacytowano Wszołka.

 

Lekarz kadry Jacek Jaroszewski spodziewał się poważnego urazu, badania przeprowadzone w klinice we Władysławowie już kilkadziesiąt minut po treningu potwierdziły jego obawy. Podobnego urazu w listopadzie 2014, w meczu eliminacji Euro 2016 z Gruzją (4:0) w Tibilisi, doznał Kamil Grosicki.

 

"Wszołi, jesteśmy z tobą, chłopaku. Bądź silny, a wrócisz jeszcze silniejszy. Cała kadra zawsze razem" - napisał na Twitterze dodając otuchy koledze z boiska bohater zdarzenia w stolicy Gruzji.

 

 

Sztab szkoleniowy reprezentacji o kontuzji Wszołka od razu poinformował jego włoski klub, który wyraził zgodę na przeprowadzenie zabiegu w Polsce. Ma dojść do niego jeszcze w czwartek w Warszawie, dlatego piłkarz będzie musiał od razu opuścić zgrupowanie w Juracie.


Dwa sparingi ostatnim sprawdzianem


Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.


Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie