Wielka Brytania: nowi właściciele zwierząt dostaną płatne urlopy

Świat
Wielka Brytania: nowi właściciele zwierząt dostaną płatne urlopy
Pixabay.com

Brytyjskie firmy zaczęły udzielać płatnych urlopów swoim pracownikom, w których domach pojawiły się zwierzęta, na wzór urlopów rodzicielskich przysługujących po urodzeniu dziecka - informuje anglojęzyczny portal dla miłośników zwierząt BarkPost.

- Nie mam dzieci, ale mam psy i wiem, ile one znaczą dla ludzi. Uważam, że okazywanie wyrozumiałości pracownikom w sprawie zwierząt sprawia, że są oni lojalni i ciężko pracują. Zwierzęta są teraz jak dzieci, więc dlaczego ludzie nie mieliby dostać trochę wolnego, kiedy zwierzęta się pojawiają w domu? - powiedział właściciel firmy informatycznej z Manchesteru, Greg Buchanan. W jego firmie pracownicy dostają do trzech tygodni wolnego - w zależności od potrzeb.


Według danych zebranych przez firmę ubezpieczeniową dla zwierząt Petplan w Wielkiej Brytanii co dwudziesty pracownik skorzystał w pracy z tego rodzaju urlopu. Jego wymiar jest bardzo różny - od kilku godzin do kilku tygodni wolnego. Wszystko zależy od możliwości firmy, a także potrzeb zwierzaka.


Dotąd nie zdarzyło się, by ktoś wziął urlop ze względu na złotą rybkę, "ale wszystko jest kwestią czasu" - podsumowuje BarkPost.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie