Nastolatka wygrała walkę o ubrania dla pań "plus size"

Biznes
Nastolatka wygrała walkę o ubrania dla pań "plus size"
Flickr.com/bfishadow

Anna Riera ma tylko 18 lat, ale już udało jej się przeprowadzić rewolucję w świecie mody. Nastolatka z Hiszpanii zebrała 95 tys. podpisów pod petycją, w której zaapelowała do producenta ubrań, firmy Inditex, by ta w swojej marce Zara wprowadziła ubrania dla pań o większych rozmiarach. I producent przystał na prośby.

Za pomocą mediów społecznościowych 18-latka z Katalonii poruszyła internautów, a ci na platformie Change.org podpisali petycję skierowaną do odzieżowego potentata.

 

Anna Riera apelowała, by Zara zaczęła sprzedawać ubrania w "prawdziwych" rozmiarach i uwzględniła także klientki, które noszą rozmiar XXL czy 46.

 

Nastolatka dodała, że Inditex, czyli hiszpański właściciel popularnych sieciówek nie tylko "odbiera prawo" do robienia zakupów pulchniejszym klientkom, ale także podkreśla tym samym, że "duże rozmiary to nie normalne rozmiary".

 

Liczy się osobowość

 

Riera stwierdziła też, że protestuje przeciwko stereotypom, bo jej zdaniem noszenie ubrań nie powinno być uzależnione od gabarytów, a od osobowości klientów.

 

- Producenci muszą zrozumieć, że noszenie rozmiaru 44 lub 46. nie musi oznaczać otyłości - zauważyła.

 

Po tym, jak pod petycją nastolatki podpisało się 95 tysięcy osób, Zara uwzględniła prośby Anny. Na razie co prawda tylko w sklepie internetowym, ale zaczęła sprzedawać ubrania w rozmiarach pań XXL.

 

 

The Local

jak/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie