Kolejna wpadka Ryszarda Petru hitem internetu. Tym razem geograficzna

Polska
Kolejna wpadka Ryszarda Petru hitem internetu. Tym razem geograficzna
PAP/Rafał Guz

W sieci opublikowano nagranie, na którym lider Nowoczesnej mówiąc o "Polsce B" wymienia Górę Kalwarię, natomiast Ciechanów i Łomżę umiejscawia na południe od stolicy. Na pomyłkę błyskawicznie zareagowali internauci, a #GeografiaPetru stał się najpopularniejszym polskojęzycznym hasztagiem na Twitterze.

Film pojawił się w serwisie YouTube.

 

- Wystarczy wyjechać z Warszawy na południe. Góra Kalwaria - Polska B. Tam już widać, że jest inaczej, a im bardziej w głąb - Ciechanów, Łomża to naprawdę jest żałość. Widać, że tam naprawdę mało w ciągu 20-25 lat zmieniło - przekonywał Petru podczas publicznego wystąpienia.

 

 

Wypowiedź podchwycili internauci.

 

 

 

 

  

 

To nie pierwsza pomyłka lidera Nowoczesnej. Na konferencji prasowej pod koniec października ubiegłego roku wspomniał o święcie "sześciu króli".

 

- Rozpoczynamy święta. Po świętach, przypomnę, jest sześciu króli i kończy się pierwsze półrocze. Kiedy oni to chcą zrobić? – pytał, odnosząc się do planów likwidacji gimnazjów przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

Innym razem polityk nazwał tzw. sejm niemy z 1717 roku "sejmem głuchym", a premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona ochrzcił "Kamerunem", tłumacząc później dziennikarzom, że tak powinno wymawiać się jego nazwisko.

 

W lutym w Sejmie lider Nowoczesnej stwierdził, że na świecie mamy "sto trzydzieści parę" państw, choć jest ponad 190. Jego zdaniem, przewrót majowy nastąpił w 1935 r., a nie w 1926, a w dniu święta Konstytucji 3 maja poinformował na Facebooku, że obecna ustawa zasadnicza ma już 225 lat. (Uchwalono ją 19 lat temu - red.) "Druga na świecie, pierwsza w Europie. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się by przeszła przymusowy lifting" - napisał.

 

polsatnews.pl 

ml/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze