Działania CBA związane z upadłym SK Bankiem w Wołominie

Polska
Działania CBA związane z upadłym SK Bankiem w Wołominie
Polsat News

- Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA weszli do siedziby SK Banku - Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, do miejsc zamieszkania siedmiu osób sprawujących funkcje kierownicze w banku w czasie objętym śledztwem, w tym do prezesa i członków zarządu - powiedział Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura. Działania trwały przez ostatnie kilka dni - dodał.

Kaczorek zaznaczył, że agenci CBA zabezpieczyli dokumentację kredytów w 49 firmach z Mazowsza i Wielkopolski wchodzących w skład struktury grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.


Śledztwo prowadzone jest m.in. w związku z podejrzeniem niegospodarności wielkich rozmiarów zarządu SK Banku, nieprawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych - podawania w nich nierzetelnych danych oraz podania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.


Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła w całości śledztwo do prowadzenia katowickiej delegaturze CBA pod koniec kwietnia 2016 roku. - W trakcie śledztwa ustalono, że ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank zostało uznanych jako stracone - straty netto banku oszacowano na ok. 1,6 mld zł. Śledztwo jest rozwojowe - zaznaczył Kaczorek.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie