Spotkanie opozycji ws. TK przełożone na wtorek. Decyzja ma związek z ostrzeżeniem KE

Polska
Spotkanie opozycji ws. TK przełożone na wtorek. Decyzja ma związek z ostrzeżeniem KE
Polsat News

- Spotkanie ws. sytuacji wokół TK, organizowane przez trzy kluby opozycyjne: PO, Nowoczesna i PSL, zostało przełożone na wtorek na godz. 14 - poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie miało się odbyć w środę o godz. 15. Decyzja o zmianie terminu związana jest z dzisiejszym ultimatum Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń, dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju.

 

Jak powiedział lider ludowców spotkanie przeniesiono, "aby wszystkie kluby parlamentarne mogły się przygotować". - Ponawiamy zaproszenie do wszystkich klubów parlamentarnych i zapraszamy na wtorek na godzinę 14 – dodał Kosiniak-Kamysz.

 

– Rząd musi odpowiedzieć (Komisji Europejskiej - red.), dlatego chcemy dać szansę zarówno rządowi, jak i premier Szydło. Sprawa jest poważna i coraz trudniejsza dla Polski - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. - Chcemy pokazać że jesteśmy odpowiedzialni - podsumował.

 

Schetyna zaznaczył, że jeżeli w poniedziałek polski rząd będzie gotowy do odpowiedzi Komisji Europejskiej, to "we wtorek jesteśmy otwarci, żeby spotkać się i o tym rozmawiać". - Deklarujemy chęć rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli premier Szydło i prezes Kaczyński nie podejmą działań, to sytuacja wokół Polski będzie eskalować. To grozi wejściem na drogę, z której nie ma powrotu - stwierdził lider PO.

 

Ryszard Petru zauważył, że "takiej wypowiedzi ze strony Komisji Europejskiej w stronę Polski nie było od 26 lat". - Naszą intencją jest to aby rozwiązać problem TK. Jesteśmy otwarci na dialog, ale teraz po stronie rządu jest decyzja - stwierdził lider Nowoczesnej.

 

Kukiz: to kpina z Polaków

 

- Partiokraci robią wszystko, by nie doszło do rozwiązania konfliktu wokół TK. Ten system im pasuje, mogą naród nadal doić, oszukiwać, rozkradać i walczyć o swoje partykularne, oligarchiczne interesy - tak lider klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się w środę do informacji o przełożeniu spotkania ws. sytuacji wokół TK, organizowanego przez PO, Nowoczesną i PSL. Kukiz powiedział, że nie weźmie udziału w spotkaniu, które zostało przełożone na wtorek.

 

Kukiz uznał, że to "kpina z Polaków, kpina w wyborców, kpina również z Ruchu Kukiz'15".

 

- Witam państwa bardzo serdecznie na kolejnym odcinku telenoweli pt. "Trybunał Konstytucyjny" odcinek 267. Reżyseria: "System ustrojowy Polski", w rolach głównych Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna, Kosiniak-Kamysz aktor obu ról - powiedział, nawiązując do wtorkowego spotkania z PiS, w którym wziął udział lider PSL.

 

PAP, Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie