Kard. Dziwisz podziękował władzom za wsparcie

Polska
Kard. Dziwisz podziękował władzom za wsparcie
PAP/Jacek Bednarczyk

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który w środę uczestniczył w uroczystości konsekracji kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu, podziękował władzom państwowym za wsparcie w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. - Chcę podziękować władzom za włączenie się i pomoc w przygotowanie tych Dni, wszystkim dzięki - powiedział kard. Dziwisz.

W uroczystości, której przewodniczył legat papieski kard. Zenon Grocholewski, uczestniczyła premier Beata Szydło z licznymi członkami rządu, m.in. z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Beatą Kempą, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

 

Obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i szef gabinetu prezydenta Andrzej Dudy, Adam Kwiatkowski.

 

Dziedzictwo Jana Pawła II

 

- Wyjątkowym dziełem Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży, jedna z najbardziej trafnych inicjatyw nowej ewangelizacji współczesnego świata. Decyzji papieża Franciszka, ale także charyzmatowi św. Jana Pawła II zawdzięczamy to, że za dwa miesiące Polska i Kraków będzie gościć młodych z całego świata - powiedział kard. Dziwisz.

 

- Przyjadą oni do ojczyzny Jana Pawła II, aby razem z nami przeżyć święto wiary i ukazać światu zawsze młode oblicze Kościoła. Chcemy podzielić się nimi ponad tysiącletnim doświadczeniem życia według ewangelii i bogactwem polskiej kultury - dodał.

 

Start ŚDM już 26 lipca

 

- Jeszcze raz korzystam z okazji obecności telewizji i radia, aby zaprosić młodzież z całej Polski na te dni z papieżem i młodzieżą z całego świata. Zapraszam jeszcze raz, mówię wszystkim, bo czujemy, że jakoś tak może jest jeszcze małe zainteresowanie. Ale ufamy, że to wzrośnie i wypadniemy dobrze - mówił hierarcha.

 

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze