Rozkochał, obiecał małżeństwo, puścił z torbami - "Interwencja" o 16:15

Polska
Rozkochał, obiecał małżeństwo, puścił z torbami  - "Interwencja" o 16:15
Interwencja

Marek Łepik poluje na ofiary na portalach randkowych. Twierdzi, że marzy o założeniu rodziny, dzwoni kilkanaście razy dziennie. Unika spotkań tłumacząc, że mieszka za granicą. Gdy kobieta wpadnie w sidła miłości, Łepik pod różnymi pretekstami wyłudza od niej pieniądze. Pani Monika z Warszawy straciła mieszkanie i 600 tys. zł. Pani Małgorzata 120 tysięcy.

- Przesłał mi zdjęcie skradzione z internetu, przedstawiał się jako informatyk, który pracuje w Berlinie. Wartościami jego życia były dzieci i rodzina. Wykazywał, że jest osobą wierząca, co ujęło mnie. Z jednej strony wspominał o pieniądzach, a z drugiej cały czas zapewniał, że mnie kocha. Przez 2,5 roku wysłał około 5 tys. SMS-ów – opowiada pani Monika.

 

Oszust czuje się bezkarny, mimo że od 5 lat poszukiwany jest listem gończym. Pieniądze wyłudzał na spłatę rzekomo odziedziczonej w spadku kamienicy albo wmawiał, że trafił za bójkę do niemieckiego aresztu i potrzebuje na kaucję czy adwokata.

 

- Ja myślałam, że to jest ideał. Nie pił alkoholu, nie palił, słyszałam pięć razy dziennie, że jestem najukochańszą, że jestem tą, na którą czekał całe życie - opowiada oszukana pani Małgorzata.

 

Historie oszukanych kobiet dziś w programie "Interwencja" w Telewizji Polsat.

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze