Potrącił 12-latka na pasach. Szokujące nagranie

Polska

Do potrącenia 12-letniego chłopca doszło na jednej z ulic Elbląga. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych, przy dobrej widoczności. Na dwupasmowej jezdni kierowca audi najechał na dziecko, choć na pasie obok inny pojazd zatrzymał się, by je przepuścić. Policja udostępniła nagranie. Jak twierdzi - ku przestrodze.

Na filmie widać jak kierowca citroena zatrzymuje się przed przejściem i przepuszcza chłopca, który porusza się na hulajnodze. Z prawej strony nadjeżdża audi, które potrąca dziecko. 12-latek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.


30-letni kierowca audi był trzeźwy. Jednak policjanci ustalili, że na swoim koncie miał liczne wykroczenia drogowe i 22 aktywne punkty karne.

 

Grozi mu zakaz prowadzenia do 3 lat


Kierowca audi tłumaczył się rozkojarzeniem i hałasem w aucie. Widział zatrzymującego się citroena, ale nie zauważył chłopca.


Za spowodowanie szczególnego zagrożenia na drodze policjanci odebrali mu prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie. Grozi mu zakaz prowadzenia do 3 lat i do 5 tys. złotych grzywny. Podczas przesłuchania mężczyzna nie chciał dobrowolnie poddać się karze.

 

polsatnews.pl

 

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie