MSZ: opinia prezydenta Billa Clintona jest niesprawiedliwa

Świat
MSZ: opinia prezydenta Billa Clintona jest niesprawiedliwa
Twitter.com/billclinton

- Opinia jest niesprawiedliwa jednak rozumiemy, że została wypowiedziana w kontekście wewnętrznej kampanii wyborczej w USA - skomentował krytyczną wypowiedź na temat Polski byłego prezydenta USA, dyrektor biura rzecznika prasowego ministerstwa spraw zagranicznych, Rafał Sobczak.

Podczas wiecu wyborczego swojej żony Hillary, faworytki Demokratów do walki o najwyższy urząd w państwie, były prezydent USA Bill Clinton powiedział m.in., że dla krajów takich jak Polska i Węgry "demokracja to zbyt duży problem" i że "wolą przywództwo na wzór putinowski.

 

"Chcielibyśmy podkreślić, że nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej, z którą, należy zaznaczyć, wspólnie przygotowujemy się m.in. do lipcowego szczytu NATO w Warszawie" - poinformowało MSZ RP.

 

Fakt, iż Bill Clinton wypowiedział te słowa właśnie teraz, ma bezpośredni związek z prowadzoną przez jego żonę kampanią. Hillary Clinton wystartuje do wyborów prezydenckich w USA z ramienia Demokratów (centrolewicy), a jej największy rywal Donald Trump reprezentować będzie Republikanów (konserwatystów).

 

polsatnews.pl

po/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze