Wielka feta w Leicester. "Lisy" wyległy na ulice

Sport
Wielka feta w Leicester. "Lisy" wyległy na ulice
PAP/EPA/JON SUPER

Ponad 120 tysięcy kibiców przeszło w poniedziałek ulicami Leicester świętując zdobycie mistrzostwa Anglii przez piłkarzy Leicester City, pierwszego w 132-letniej historii istnienia klubu. Populacja największego miasta regionu East Midlands to nieco ponad 350 tys.

Zawodnikiem mistrza Anglii jest były reprezentant Polski Marcin Wasilewski.

 

Piłkarze przejechali przez główne ulice miasta otwartym, błękitnym autokarem w barwach klubu. Tysiące fanów powiewało biało-szafirowymi flagami, szalikami i bannerami, a wielu kibiców miało na twarzy maski szkoleniowca zespołu Włocha Claudio Ranieriego.

 

Trener i zawodnicy dziękowali kibicom za fantastyczne wsparcie przez cały sezon i zgotowanie tak gorącego i fantastycznego przyjęcia na ulicach miasta.

 

 

 

 

Podwójna radość

 

Fami cieszyli się podwójnie, bo najlepszym piłkarzem - według władz Premier League - został wybrany Jamie Vardy. 29-letni napastnik "Lisów" został wcześniej w podobny sposób doceniony przez Stowarzyszenia Dziennikarzy Piłkarskich (FWA). Ma za sobą świetny sezon, w trakcie którego m.in. zadebiutował w reprezentacji Anglii.

 

Świętowanie zakończy się w Victoria Park, kompleksie zieleni położonym w południowo-wschodniej części miasta, istniejącym od 1882 r.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie