W Australii zabijają kangury. Do sierpnia odstrzelą 1900 osobników

Technologie
W Australii zabijają kangury. Do sierpnia odstrzelą 1900 osobników
Pixabay.com/judithscharnowski

Od 16 maja do 1 sierpnia na terenie Australijskiego Terytorium Stołecznego, które jest enklawą na terenie Nowej Południowej Walii w południowo-wschodniej części kontynentu, ruszy odstrzał kangura szarego. Rezerwaty, w których zwierzęta te żyją, będą zamykane nocami, aby wtedy możliwy był odstrzał 1900 zwierząt.

Zdaniem dyrekcji 10 parków i rezerwatów przyrody na terenie Australijskiego Terytorium Stołecznego konieczne jest ograniczenie ich populacji. W dwóch ostatnich latach na tym terenie zabito prawie 4 tys. osobników.

 

Zdaniem władz kangury szare mają przyczyniać się do niszczenia środowiska naturalnego i wymierania pewnych gatunków roślin. Poza tym rodzi się ich coraz więcej i nim nie zostana wprowadzone leki, dzięki którym możliwa będzie kontrola płodności tego gatunku, służby muszą sobie radzić z rosnącą populacją.

 

Kontrola urodzeń

 

W Australii żyje nawet około 40 milionów osobników tego gatunku. Każdego roku, na całym kontynencie, zabijanych jest nawet kilka milionów kangurów.

 

Obrońcy praw zwierząt w związku z tym od lat podnoszą argument, że w rzeczywistości nie chodzi o ochronę środowiska naturalnego, a o mięso kangurów, na którym można sporo zarobić, gdyż stało się ważnym artykułem eksportowym.

 

Poza tym zaznaczają, że nie ma potwierdzenia naukowego mówiącego o lawinowym wzroście urodzeń kangurów. Podkreślają też, że kangurzyca rocznie rodzi tylko raz. I zauważają, że odstrzelona matka oznacza w zasadzie pewną śmierć niezdolnego do samodzielnego wyżywienia się potomka.

 

India Times

jak/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze