Maleńkie koźlątko z zoo w Poznaniu odnalezione

Polska
Maleńkie koźlątko z zoo w Poznaniu odnalezione
Zoo Poznań

Zaledwie trzytygodniowe koźlątko o imieniu Tadzik zniknęło z poznańskiego ogrodu zoologicznego. Ktoś zabrał zwierzę ze specjalnego ogródka stworzonego dla dzieci. O pomoc w odnalezieniu zwierzęcia apelowali przedstawiciele zoo, którzy podkreślali, że maluch wciąż potrzebuje opieki matki. W sprawę zaangażowała się też policja. Wieczorem poinformowano, że koźlątko się odnalazło.

"Ukradziono nam Tadzika - trzytygodniowe koźlątko, które potrzebuje jeszcze mamy, które wtulało się w nią w ogródku dziecięcym i było naszym maleńkim przyjacielem. Jego matka płacze - głośno i ze łzami. Resztę stada odcięto od stajni, zamknięto im wejście, nie mogły się schronić. Wczesnym rankiem pielęgniarze zastali zziębnięte i głodne zwierzęta" - podało zoo na Facebooku.


Władze zoo zaapelowały o pomoc w odnalezieniu koźlątka.

 

Wieczorem poinformowano, że sprawa ma szczęśłiwuy finał. "TADZIK ODNALEZIONY! ok godz 20 koziołek Tadzik wrócił do swojej mamy, cały i zdrowy oraz barrrdzo głodny! Ze względu na toczące się nadal śledztwo w tej sprawie nie możemy podać szczegółów. Najważniejsze, że jest! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy poszukiwaniach! Dziękujemy za tak wielki odzew, wszystkie udostępnienia i wsparcie! WIELKA RADOŚĆ!"

 

 

 

polsatnews.pl, PAP

am/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie