Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Rodziny

Polska
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Rodziny
Kancelaria Prezydenta

- W rodzinach uczymy się życia, odpowiedzialności za innych, szczególnego rodzaju miłości. Międzynarodowy Dzień Rodziny to wzruszające święto - mówią prezydent i pierwsza dama w nagraniu z życzeniami dla polskich rodzin.

Film udostępniony w niedzielę na stronie Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda i kanale Prezydent.pl na YouTube podkreśla, że mało jest słów, które budziłyby tak ciepłe skojarzenia jak słowo "rodzina", a rodzinny dom jest często najważniejszym miejscem na Ziemi.

 

- Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. To piękne, wzruszające święto. Składamy wszystkim polskim rodzinom najlepsze życzenia - mówi Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Para prezydencka podkreśla: To w rodzinach uczymy się życia. Uczymy się odpowiedzialności za innych. Szacunku do ludzi starszych. Przyjmujemy wartości, bliskie naszym ojcom i matkom. I przekazujemy je dalej. Uczymy się cierpliwości (...) Ale przede wszystkim uczymy się szczególnego rodzaju miłości. Pamiętajmy, że dla wielu Polek i Polaków opieka nad najbliższymi wiąże się z ogromnym poświęceniem.

 

- Szczere słowa uznania kierujemy dziś do rodziców, którzy wychowują niepełnosprawne dzieci. I wyrażamy nasz najgłębszy szacunek dla wszystkich tych, którzy zajmują się swoimi rodzicami, w jesieni ich życia - mówią Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Andrzej Duda zapewnia, że jako prezydent będzie robił wszystko, by zapewnić polskim rodzinom godne życie i finansową stabilność. - Ma temu służyć m.in. uruchomiony niedawno program 500 plus, a także mój projekt ustawy, obniżający wiek emerytalny - dodaje.

 

W komunikacie umieszczonym na stronie internetowej kancelaria prezydenta przypomina, że w niedzielę w wielu miastach przejdą marsze dla życia i rodziny, których organizatorzy chcą zwrócić uwagę, że każdy człowiek, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, ma prawo do życia.

 

Międzynarodowy Dzień Rodziny ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie